Katowice to jedno z najszybciej rozwijających się polskich miast. Stolica prawie 5-milionowego województwa, dobrze skomunikowana z resztą Europy.

Młode miasto promuje się hasłem: „Katowice. Dla odmiany”, którego stronę wizualną przedstawia logotyp w kształcie serca. W nim łączą się dwa oblicza miasta – tradycyjne z przemysłowym dziedzictwem oraz to nowoczesne – twórcze i silne gospodarczo. Centrum metropolii, w krótkim czasie przeszło głęboką restrukturyzację. Dominującymi elementami gospodarki stały się usługi branży nowoczesnych technologii. Innym silnym filarem jest kultura, potwierdziło to UNESCO, przyznając Katowicom tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki.

Ogrom przemian, jakie zaszły w ostatnich latach ukazuje powstała na terenie dawnej kopalni „Katowice” Strefa Kultury. Nieopodal legendarnego Spodka, w miejscu, gdzie jeszcze kilka lat temu wydobywano węgiel, powstało Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Obok znajduje się nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, gdzie koncertują najlepsi na świecie muzycy, oraz nowe Muzeum Śląskie gromadzące zbiory w salach pod ziemią.

Zmieniając oblicze miasta, Katowice pamiętają o dziedzictwie kulturowym – zapraszając do odwiedzenia zabytkowej dzielnicy Nikiszowiec i innych miejsc na Szlaku Zabytków Techniki. Polecają modernistyczną i secesyjną architekturę w Śródmieściu. Dzięki skali zrealizowanych oraz rozpoczętych inwestycji Katowice stają się nowoczesną metropolią, którą warto odwiedzić.

katowice

Informacje kontaktowe

  • Hala Widowiskowo-Sportowa Spodek
  • Al. Korfantego 35

logo white

Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, Katowice 15 grudnia 2017

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…